Turnigy 555MG Slim Wing Servo

Toto servo prodávané za nějakých $20 má sloužit jako náhrada za štíhlé HS-125. Se svou šířkou 10mm je vhodné pro zástavbu do křídla s tenkým profilem a má k tomu uzpůsobené úchyty. Servo má kovové převody a výstupní hřídel je vybaven kuličkovými ložisky. Chod je přesný a příjemný. Polohový snímač umožňuje neomezené protáčení hřídele, ale nepodařilo se mi zjistit (bez poškození konstrukce), jak je vnitřně zkonstruován. Ve výbavě serva je jedna plastová páka, jedna kovová páka, dvě oboustranné lepicí pásky a klasické vruty. Jediná věc, se kterou jsem nebyl stoprocentně spokojen, byl servokabel, jenž byl v místě připájení na desku zesilovače nepříjemně promáčknut.

 

Základní parametry

Hmotnost (g) 23
Krouticí moment (kg) 4,2 (4,8V)
Rychlost (Sec/60°) 0,15

 

Podle některých uživatelských hodnocení na Hobbycity je servo Turnigy 555MG údajně lepší než HS-125. Bohužel nemohu potvrdit, neboť serva Hitec jsem v ruce neměl. Každopádně je to ale jeho levnější varianta a mohu doporučit. U mě si své místo najdou v mechanizaci křídla modelu Backfire F5F.

img
Turnigy 555
img
Turnigy 555
img
Turnigy 555

 

 

Hextronik MG-14

Toto servo je snad to nejlevnější (cena přibližně $8), které ještě může mít kovové převody. Je vhodné pro cenově nenáročné řízení ploch, které jsou mechanicky zatěžovány např. otřesy nebo rázy při přistání. Vybavení je klasické, upevňovací vruty a několik plastových ovládacích pák. Mé dva kusy MG-14 již odlétaly půl loňské sezóny na klapkách modelu RCEO a jen občas se stane, že delší dobu „vrčí”, tzn. nemohou najít ustálenou polohu.

 

 

Základní parametry

Hmotnost (g) 14
Krouticí moment (kg) 2,2 (4,8V)
Rychlost (Sec/60°) 0,11

img
MG-14

 

img
MG-14