Jeti Model Meeting 2009, Slet obrů v Poličné

Obě akce byly v sobotu doprovázeny nepříznivou předpovědí počasí, která se odpoledne bohužel vyplnila. Větrné počasí nakonec doplnil prudký liják, který byl meteorology slibován již pro předchozí den.
Počet komentářů: 0

Pozvánka na Mistrovství Moravy RCEO ve Strážnici

Pozvánka na Mistrovství Moravy RCEO ve Strážnici
LETECKO-MODELÁŘSKÝ KLUB STRÁŽNICE pořádá veřejnou letecko-modelářskou soutěž „Mistrovství Moravy s otevřenou účastí“ rádiem řízených větroňů kategorie RCEO dne 12.9.2009
Počet komentářů: 0

Jak lze přetížit 400A sondu

V Liezenu se nám dostalo příležitosti vyzkoušet motory Neu se soutěžním čtyřčlánkem namísto původního tříčlánku baterií Lipol. Rozdíl byl neuvěřitelný. Naštěstí jsme si půjčili od polských účastníků menší vrtuli (16x16" namísto 17x18"), ale i tak děkuji tomu nahoře, že nám nic nevyhořelo.
Počet komentářů: 0

F5B/F5F Contest Liezen 1.8. - 2.8.2009

F5B/F5F Contest Liezen 1.8. - 2.8.2009
Městečlo Liezen se nachází ve středu Rakouska, asi 100km jižně od Lince. Místní modelklulb, který se stará o nádherné letiště uprostřed plochého horského údolí (650m n. m.), uspořádal letos poprvé soutěž zapadající do seriálu Eurotour Contest.
Počet komentářů: 0

BOHUŇOVICE RCE7 - 5.9.2009

BOHUŇOVICE  RCE7 - 5.9.2009
Propozice k soutěži přeložené z 20. června.
Počet komentářů: 0

Lutínské RCóčko 8.8.2009

Dnes se konala tradiční slatinická soutěž, které se zúčastnilo celkem 13 účastníků. Počasí sice přálo, ovšem na pořadatelích bylo celou dobu vidět, že spěchali, aby byli co nejrychleji doma na obědě. Tak soutěž připomínala spíše běh na start než pohodové modelářské polétání... Zaslouženě vyhrál Ivo Mück následován Jaroslavem Nezhybou a Radkem Vašíčkem.
Počet komentářů: 0

Termobox na baterie LiPol

Termobox na baterie LiPol
Na většině mezinárodních soutěží v elektroleteckých kategoriích se objevují různé přípravky na ohřev baterií před letem. Pokud by šlo k něčemu přirovnat, je to jako zahřívání pneumatik závodních aut tak, aby podávaly maximální výkon již při startu.
Počet komentářů: 0

Pozvánky na soutěžě RCEO

Propozice k srpnovým soutěžím RCEO. Létá se jednou ve Slatinicích (býv. okres Olomouc) a dvakrát v Uničově.
Počet komentářů: 0

Uničovské RCóčko 19. července 2009

Dnes se opět konal závod RCEO v Uničově. Ze začátku to s počasím nevypadalo vůbec růžově, chvílemi poprchávalo a vítr byl také relativně silný. To se také podepsalo na účasti, kdy přijeli v podstatě jen skalní soutěživci. Předpověď však byla optimistická, a tak se nakonec odlétalo pět kol na dvou startovištích.
Počet komentářů: 0

Jako houby po dešti

I když je na houby sice trochu brzy, při současném počasí se člověk nemůže divit absolutně ničemu. Obrázky níže ukazují Cornixe, který vyrostl hned vedle smrkového háje. Tento velmi vzácný nález byl podtržen ještě tím, že v okolí již žádné další Cornixy nalezeny nebyly.
Počet komentářů: 0